Něco více o nás

Karina, Perka, Cir a Corina z Ostrožských jezer

Chtěl bych Vám představit chov. st. "z Ostrožských jezer" poněkud blíže.

   O starosti a radosti kolem jezevčíků se dělíme s manželkou a její matkou. K chovu jezevčíků jsme se dostali náhodou. Dědeček mojí manželky ( dříve choval Irské setry ) si na stará kolena koupil  štěňátko jezevčíka dlouhosrstého standardního ( Karina z Polesí Vápenky ). Bohužel než toto štěňátko vyrostlo, tak dědeček vážně onemocněl a zemřel. Fenka zůstala u nás a nikdo nevěděl co s ní. Věděli jsme, že dědeček chtěl fenku cvičit a jet s ní i na některou výstavu, tak jsme to zkusili sami a podařilo se nám tuto fenku úspěšně uchovnit.
   Z jejího prvního krytí jsme si domů přivezli štěňátko jezevčíka dlouhosrstého trpasličího ( Perameles z Debry ) a tuto fenku se nám taky podařilo úspěšně uchovnit. Z třetího vrhu Kariny z Polesí Vápenky, která jíž pro svůj věk v chovu skončila, jsme si nechali standardní fenku Cassii z Ostrožských jezer. I po Perce ( Perameles z Debry ) jsme si nechali mladou fenku Ericu z Ostrožských jezer.
   Bydlíme v malém městečku na jihu Moravy, kde jsou naše fenky a štěňata chovány v rodinném domku s možností výběhu na malém dvorku se zahrádkou. 

Jez.dlouh.stand. Corina z Ostrožských jezer

Zpět štěňata / Back puppies